SIEM i monitoring

Jaką historię opowiedzą Twoje logi?

Przetwarzanie danych maszynowych to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin opartych o Big Data. Informacje, które zawierają, dostarczają cennych wskazówek o zagrożeniach czy wydajności środowisk IT. Aby skutecznie je analizować, potrzebne są jednak odpowiednie narzędzia - na tyle wydajne, by zdążyć przed atakującymi. W Minas specjalizujemy się we wdrażaniu rozwiązań monitoringu i systemów klasy SIEM i SOAR.

Jakie rozwiązanie jest dla Ciebie najlepsze?

SIEM

Chcesz w automatyczny lub półautomatyczny sposób wykrywać incydenty bezpieczeństwa w swojej infrastrukturze?  Systemy typu Security Information and Event Management pozwalają na usystematyzowanie procesów i wspierają specjalistów w trakcie rozwiązywania problemów dotyczących bezpieczeństwa.  Mogą być wdrażane zarówno w małych jak i dużych organizacjach. To serce większości systemów detekcji - dlatego warto wybrać sprawdzone rozwiązania.

SOAR

Masz dość ręcznej analizy incydentów i chcesz zautomatyzować żmudne i powtarzalne kroki? Rozwiązania typu Security Orchestration Automation & Response pozwolą to osiągnąć. Stanowią doskonałe uzupełnienie dla platform SIEM. Podejrzany e-mail? Bez udziału człowieka uruchomiony zostanie bezpieczny sandbox, w którym wybrane przez Ciebie narzędzia przeanalizują wiadomość, następnie podejmą decyzję, czy stanowi zagrożenie - i wykonają odpowiednie akcje na serwerze pocztowym. Oczywiście dalej masz kontrolę - możesz przeglądać raporty i modyfikować przebieg akcji w bardziej nietypowych przypadkach. Nasze rozwiązania łatwo integrują się z dostępnymi na rynku log collectorami i systemami SIEM 

Monitoring & Observability

Zależy Ci na wysokiej dostępności Twoich usług? Chcesz zminimalizować ryzyko wystąpienia niespodziewanych awarii? Nasze rozwiązania pozwalają na monitorowanie wielu systemów w czasie rzeczywistym, a dodawanie nowych usług jest szybkie i proste. Możesz skorzystać z setek gotowych metryk lub definiować własne. Zaawansowane algorytmy AI pozwalają na przewidywanie awarii - dzięki temu możesz zareagować zanim problem zauważą użytkownicy. Będziesz mógł także w łatwy sposób generować zrozumiałe raporty - 

Potrzebujesz pomocy?

Nie możesz się zdecydować? A może potrzebujesz wsparcia w konfiguracji systemu lub przygotowania procesów obsługi incydentów? Skontaktuj się z nami, nasi specjaliści chętnie Ci pomogą! 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco

Nie wysyłamy spamu! Jeśli chcesz usłyszeć o nowych produktach czy szkoleniach - zostaw swój adres e-mail.